Newsletter


 STRONA GŁÓWNA > CO WARTO OBEJRZEĆ > Wycieczki > Nuwara Elliya, Kandy - 2 dni, 1 noc

Kandy Nuwara Elliya 2 dni / 1 noc.

Dzień 1.

Pierwszego dnia jedziemy do Nuwara Elliya, górzystego i uważanego za najpiękniejszy rejon Sri Lanki. Po drodze zatrzymamy się na plantacjach herbaty, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy Tamilki Plantacyjne - kobiety zbierające na plantacjach liście herbaciane zwane tea pluckers. Ci ludzie przywiezieni byli do Sri Lanki w XIX wieku do pracy na plantacjach herbaty. Fabryki herbaty rozsiane po rozległych plantacjach to chęsty widok. Zajrzymy do jednej z nich, gdzie czeka nas degustacja nieblendowanej herbaty.

W fabryce herbaty dowiecie się o tajnikach produkcji tego jednego z najpopularniejszych napojów na świecie. Będzie można zobaczyć linię produkcyjną wraz z kolejnymi stanowiskami stanowiącymi łańcuch procesów technologicznych prowadzący do wytworzenia czarnej lub zielonej herbaty.

W drodze zatrzymamy się przy kompleksie wodospadów, zwanych Ramboda. Będziemy mijali świątynie hinduistyczne a w mieście Nuwara Elliya chwila odpoczynku wśród wiktoriańskiej architektura, wizyta w miasteczku Nuwara Elliya, słynny Baal Bazar gdzie można kupić w zaskakujaco niskich cenach markowe bluzy, koszulki, płaszcze. W Nuwara Ellia znajduje się również dawny dom gubernatora, obecnie Grand Hotel, pole golfowe, Hill Club (klub dżentelmenów brytyjskich), tor wyścigów konnych, Gregory""s Lake. Będziemy na wysokości ok. 1800 m.n.p.m.


Wodospady Ramboda Nuwara Elliya - plantacje herbaty.


Z Nuwara Elliya udajemy się do dawnej stolicy Sri Lanki - Kandy, gdzie czeka nas zwiedzanie Świątyni Zęba Buddy (należy przygotować okrycia ramion i kolan) oraz godzinne pokazy ludowych tańców, akrobatyki, żonglerki, tańców z duchami, chodzenia po rozrzażonych węglach, połykania ognia i smarowania ciała ogniem. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu w Kandy.


 

Chodzenie po rozrzażonych węglach

 

 

 

Dzień 2.


Nazajutrz wyjazd z hotelu po śniadaniu, zwiedzanie Kandy (panoramiczne), wizyta w szlifierni kamieni szlachetnych i półszlachetnych - na Sri Lance występuje ponad 50 różnych rodzajów kamieni jubilerskich, w tym szafiry, rubiny i aleksandryty. Udamy się z wizytą doKrólewskich Ogrodów Botanicznych w Peradenia.To obszar 70 ha, założony w XIV w. przez królów syngalezkich a zmieniniony do obecnej postaci ogrodw botanicznych przez Brytyjczyków w 1821 roku. Rośnie tu ponad 4 tysiące drzew, w tym wiele rzadkich gatunków, jak również endemity. Ogród z orchideami przedstawia najpiękniejsze odmiany hybrydowe tych stroczyków. Wiele pięknych krajobrazów dla miłosników robienia zdjęć

Bambus gigantyczny - Królewskie Ogrody Botaniczne w Peradeniya

Po drodze do hotelu na plaży wizyta w Ogrodach Ajurwedycznych (z pokazowym masażem Ajurwedycznym), gdzie zobaczycie jak rośnie pieprz i vanilia, kardamon czy cynamon, wiele innych gatunków egzotycznych przypraw i ziół służących człowiekowi do sporządzania ajurwedycznych lekarst czy kosmetyków. Tego dnia będziesie również w Sierocińcu słoni w Pinnawela, gdzie w zależności od pory zobaczymy karmienie małych słoni butelką z mlekiem lub kąpiel słoni nad rzeką. Będzie możliwość karmienia słoni butelką przez turystów za dodatkową opłatą lub karmienia brzemiennych słonic specjalnie przygotowanymi dla nich owocami. W okolicach Pinnawela można opcjonalnie przejechać się na grzbiecie słonia...różne programy, z kąpielą ze słoniem, prysznicem ze słoniowej trąby). Wieczorem powrót do hotelu.

Trąba słonia

 

Koniec programu.

 

 
Nniejszy program jest równie ciekawy w odwróconej wersji - dzień pierwszy jest dniem drugim i na odwrót.